Zážitky, pocity a dojmy z letu balónem POHODA

Na této stránce máte prostor vyjádřit své zážitky z letu balónem POHODA. Budeme rádi pokud se i vy o svůj zážitek podělíte s ostatními lidmi.

Přidat komentář

Krajské město Vysočiny?

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Bez obav a v pohodě ! (Jiří Rynda, 22.8.2011 20:29:05) Odpovědět

  Zcela nejprve veliká radost, že vůbec poletím a hned na to obrovská zvědavost co to se mnou udělá. Zjištění bylo rychlé a zcela přirozené. Žádné pocity obav, anebo strachu. Jenom a jenom údiv, pocit nádhery a naprostá snaha veškeré pocity co nejvíce akumulovat a nechat si je na dlouho v sobě. A to se podařilo. První vzlet provází tolik zážitků, že snaha je zde zaznamenat by možná skončila zmatkem. Jedno vím ale jistě, toto nebylo naposledy a jak to půjde, rychle si to zopakuji !

 2. Když jsem si vzlétla pro kus modrého z nebe… (Ivona Neuwirtová, 14.6.2011 14:10:53) Odpovědět

  Znáte to. Let balónu nás všechny vlastně fascinuje a dovede na dlouhou chvíli upoutat náš pohled k obloze. Dětem se obvykle zatají dech. A opravdu jen dětem? Pro někoho je plutí v balónu adrenalin, pro dalšího relax, při kterém si zkrátka a dobře čistí hlavu. Moje první vzlétnutí s horkovzdušným balónem Ostrov Pohoda v sobě nakupilo obojí.

  I když byl loňský srpen známkou spíše příchozího podzimu, nám počasí vyšlo skvěle. Zážitek z podvečerního letu se ani po necelém roce z hlavy nevypařil.

  Startovali jsme nedaleko Jihlavy a všechno pro nás bylo nové. Baterky ve foťáku se měly co ohánět a ke konci letu už byly dokonale unaveny. Kromě pořizování desítek a desítek snímků jsme i přiložili ruku k dílu. Někdy trochu neomaleně, ale o to více s chutí. Vždyť za jak dlouho se mi znovu podaří pomáhat u balónového startu? Společnými silami s dalšími vzduchoplavci jsme rozprostřeli balón na nenápadné loučce a vstřebávali všechny pilotovy instrukce. V ten okamžik mi došlo, že za pár minut už vážně letíme!

  Ptačí perspektiva na sebe nenechala dlouho čekat. Najednou se keře měnily v krtčí hromádky, stromy se skromně vzdalovaly, z rybníků se stávala malá zahradní jezírka. Všude kolem ticho a klid. A my vše sledovali s nadšením i pokorou. O jakou parádu člověk přichází, když tohle nezažije… A Dobronín? Vypadá najednou jak skládací puzzle. Ladné srnky, i divoká prasata v kukuřici. Pohled na miniaturní kombajny Vás na mžik vrátí zpátky do dětství. V balónu vidíte nádhernou realitu, zároveň však můžete dosyta snít.

  Letěli jsme poprvé. Naše zvědavost byla nekonečná a náš pilot nám ochotně všechno ukazoval, vysvětloval a popisoval. K našemu potěšení jsme se dvakrát dotkli země, abychom v mžiku zase zahanbili gravitaci.
  Západ slunce ohlašuje brzký příchod a nás čekalo přistávání. Hodinový let se pod vlivem všech dojmů zdál zatraceně krátký. Poslední minuty letu jsem neskrývaně hltala do posledního doušku a zpátky se mi nechtělo.
  Po tradičním balonářském křestu se vracím domů už jako Komtesa Ivona ze Záborné, a ten kus modrého z nebe – tak ten mám doma doteď.

  Ivona Neuwirtová

předchozí 1 | 2
následující

Kontakt

Ostrov Pohoda s.r.o.
Vladan Caha
objednávky letů
602 265 265
Piloti:
Ing. Petr Klička
Ladislav Kouba

 

Ostrov Pohoda s.r.o.